چهارشنبه 09 خرداد 1403

۴۵ طرح در شهرک‌های صنعتی اصفهان افتتاح می‌شود

  • 1402/10/13 - 09:11
  • - تعداد بازدید: 559
  • - تعداد بازدیدکننده: 532
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /ZNCd

۴۵ طرح در شهرک‌های صنعتی اصفهان افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: ۴۵ طرح صنعتی با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریال در دهه مبارک فجر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، رسول سواری در جمع خبرنگاران افزود: همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب، این تعداد طرح عمرانی و زیرساختی با حضور مسوولان ملی و استانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۴۵ طرح زیرساختی و عمرانی دیگر با ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در زمینه آبرسانی، برق‌رسانی، گازرسانی به واحدهای صنعتی، تلفن، فیبرنوری، تصفیه‌خانه فاضلاب، ایستگاه‌ها و خودروهای آتش‌نشانی، ساختمان‌های اداری و خدماتی و خدمات مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی از جمله فضای سبز و مبلمان شهری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان اظهار داشت: پروانه بهره‌برداری ۴۵ طرح صنعتی نیز در شهرک‌های صنعتی استان در سال جاری صادر شده است که همزمان با دهه مبارک فجر بصورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان در حوزه خوشه‌های صنعتی تاکنون بیش از ۶۰ خوشه را در دست مطالعه دارد که کار مطالعه۱۲ خوشه خاتمه یافته و سه خوشه شامل فرش دستباف، گز اصفهان و پوشاک خورزوق نیز به مرحله اجرا رسیده است.

به گفته وی، جشنواره فرش دستباف نایین در پایان هفته جاری در این شهرستان برگزار خواهد شد.

سواری گفت: این شرکت فعالیت‌های نرم‌افزاری خوبی را در زمینه نمایشگاه‌ها، سایت‌ها و دریافت استانداردها انجام می‌دهد که در راستای تقویت بنیه نرم‌افزاری یا بازفعال‌سازی واحدها و ارتقا ظرفیت آنها کمک می‌کند.

وی افزود: حدود هفت هزار و ۵۰۰ واحد فعال بهره‌برداری تولیدی و صنعتی با اشتغالزایی برای افزون بر ۱۷۰ هزار نفر، در شهرک‌های صنعتی این استان مستقر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: ۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی با حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ قرارداد واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران، در شهرک‌های صنعتی استان اصفهان وجود دارد.

وی با بیان‌اینکه شهرک‌های صنعتی مولود انقلاب اسلامی است، ادامه داد: مردمی‌سازی اقتصاد در حوزه تولید به‌ معنی واقعی با راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی در کشورمان رقم خورده است.

سواری بیان کرد: امروز اشخاص حقیقی، صاحبان اصلی صنایع و کارخانه‌های مهم در استان اصفهان و کشور محسوب می‌شوند و اشتغالزایی خوبی را هم ایجاد کرده‌اند.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های خوبی در حوزه فناوری و استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی استان انجام شده است و صنایع کوچک و متوسط با ورود شرکت‌های دانش بنیان به علم و فناوری روز مجهز شده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: امروز محصولات واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی اصفهان نه‌تنها بسیاری از نیازهای استان و کشورمان را برطرف و ما را در بسیاری موارد از واردات بی‌نیاز کرده‌اند بلکه گام‌های بلندی هم در راستای صادرات و برطرف کردن نیاز دانش بنیانی و فناورانه کشورهای منطقه برداشته‌اند.

وی اظهار داشت: واحدهای تولیدی استان اصفهان در سال‌های گذشته بیشتر در حوزه ‌ای غذایی و صنایع ساده از جمله بسته‌بندی حبوبات فعالیت داشتند اما امروز واحدهای فناور و دانش بنیان ما در حوزه‌های مختلف پزشکی، هوا و فضا و ماشین سازی و سایر صنایع فعالیت دارند.

سواری با اشاره به اینکه چشم‌انداز خوبی در حوزه صنایع کوچک در کشور ایجاد شده است، افزود: با راه‌اندازی کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی نه‌تنها مشکل اشتغال در بسیاری از شهرستان‌های استان و کشور حل شده بلکه امروز در دنیا حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم و محصولات تولیدی استان اصفهان از قابلیت صادرات به سایر کشورها برخوردار است.

وی با بیان اینکه محدودیت‌هایی در زمینه تامین آب شهرک‌های صنعتی استان اصفهان وجود دارد، ادامه داد: اقدامات خوبی در راستای بهره‌برداری از پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری و شهرک‌های صنعتی استان انجام شده است.

وی تصریح کرد: بهره‌وری چهار برابری از آب نسبت به رقم متوسط کشوری در شهرک‌های صنعتی استان وجود دارد بطوریکه به ازای مصرف هر لیتر آب در شهرک‌های صنعتی کشور برای حدود ۵۰ نفر اشتغال ایجاد شده اما این رقم در شهرک‌های صنعتی استان بیش از ۲۰۰ نفر است.

وی اضافه کرد: در بخش صنایع بزرگ به ازای مصرف یک لیتر آب برای ۱۵ نفر و در بخش کشاورزی برای یک نفر اشتغال ایجاد شده است.

  • گروه خبری : گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اسلایدر سمت راست,گروه فراخوان
  • کد خبر : 24043
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب